Eerste plaats in Porto
09-04-2011
Basisplaats lonkt voor Bart Adelaars
Het CP-team reist zaterdagavond af naar Porto voor het vierlandentoernooi. Het zijn de laatste wedstrijden waarin doelman Bart Adelaars kan bewijzen dat hij in Oranje hoort, voordat het WK in juni in eigen land zal plaatsvinden.
Acht jaar lang zat Adelaars op de bank te kijken naar de verrichtingen van zijn inmiddels 32-jarige concurrent Rudi van Breemen. In april, tijdens het toernooi in Dublin, kreeg Adelaars - deels door een blessure van Van Breemen - eindelijk zijn kans. ,,Ik mocht spelen in de poulewedstrijd tegen Ierland en dat ging fantastisch. Wat er zo goed ging? Nou, alles eigenlijk”, aldus Adelaars, die zelfs van de tegenstander complimenten kreeg omdat ze de bal niet achter de 28-jarige Brabander kregen en het 0-0 bleef.
,,Ze kwamen na afloop naar me toe en zeiden dat ik de man van de wedstrijd was. Daarna hebben Rudi en ik om en om gekeept. Sindsdien voel ik me ook geen tweede keeper meer, maar één van de twee keepers.”
Voorbereiding WK
Het toernooi in Portugal waar het gastland, Mexico en Canada aan deelnemen, zal voor het WK, dat van in juni in Drenthe plaatsvindt, een belangrijke testcase worden wie van de doelmannen uiteindelijk het WK mag spelen. ,,We spelen onder andere in het stadions van Emmen, wat natuurlijk hartstikke mooi is. Maar het is niet zo dat ik voor het toernooi in Portugal nu extra nerveus ben. Ja, voor die eerste wedstrijd tegen Ierland was ik voor de wedstrijd wel gigantisch zenuwachtig, maar dat was meer omdat het Ierland is.”
Nederland vecht met dat land namelijk de laatste paar jaar de strijd om de vijfde plaats op de wereldranglijst uit. Oekraïne, Rusland, Iran en Brazilië komen daarvoor, waarvan de eerste twee volgens Adelaars onverslaanbare tegenstanders zijn. ,,We zijn een aantal jaar geleden tegen Oekraïne een keer dichtbij gekomen, maar dat was het wel. Zij trainen elke dag van de week samen. Wij maar één keer in de week.”
‘Ik ren ook wel eens het veld in’
Adelaars speelt daarnaast in het eerste G-team van zijn club Braakhuizen, waar hij weliswaar keept, maar ook wel eens een balletje mee trapt. ,,Ik ben ongeveer op mijn elfde gaan keepen, maar daarvoor voetbalde ik en dat vind ik ook nog altijd leuk. Als we in een wedstrijd ver voor staan en ik toch niets te doen heb, wissel ik wel eens van shirt met een medespeler en ren ik het veld in.”
De grootste kwaliteiten van Eindhovenaar, die sinds zijn geboorte spastisch is over zijn hele lichaam en in CP-categorie 6 zit, liggen echter op het keepersvlak. ,,Het meevoetballen kan nog beter, maar ik heb goede reflex en ben rap naar de grond.” De basisplaats lonkt dus voor Adelaars. ,,Tijdens momentjes in de wedstrijden dacht ik echt ‘wow’. In Dublin heb ik echt genoten.” Of hij speelt in Portugal weet hij nog niet zeker, wel is hij er zeker van wie de strijd om de eerste plaats in het 4-landetoernooi gaat winnen. ,,Dat zijn wij. Wij eindigen daar eerste.”
De laatste wedstrijd van dit toernooi is overigens de 250ste interland van het CP-team.
NAAR ARCHIEF